Peru i Pakistan czekają na osteopatów

College d’Etudes Osteopathiques de Montreal (CEO) organizuje coroczne misje humanitarne w Peru i Pakistanie i poszukuje wolontariuszy.

W misjach w Peru mogą wziąć udział wszyscy absolwenci osteopatii, ale też studenci kończący studia. Wszystkie osoby bez wcześniejszego doświadczenia w misjach humanitarnych będą mieli swojego opiekuna na miejscu.

Misje w Pakistanie są mniejsze i przeznaczone dla osteopatów, którzy pracowali już w tego typu placówkach. Warunki w tym kraju znacznie odbiegają od tych w krajach zachodnich.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w misjach, mogą skontaktować się z Johanne Laperle (johanne.laperle@ceo.qc.com), aby uzyskać wszelkie niezbędne do aplikowania informacje.

Osteopathy Without Borders (Osteopatia bez granic)

Fundacja OWB powstała w celu niesienia całościowej pomocy zdrowotnej w krajach rozwijających się, począwszy od Pakistanu. W krajach zachodnich osteopatia rozwinęła się w momencie kiedy wzrost przychodów pozwolił na podyplomowy rozwój specjalistów. Jednak osteopatia jako niskokosztowa, niezwykle efektywna forma medycyny, która może znacznie obniżyć koszty opieki zdrowotnej, jest szczególnie przydatna w krajach rozwijających się. OWB wypełnia powstałą lukę poprzez kształcenie lokalnych studentów w zakresie osteopatii.

Więcej na: osteopathywithoutborders.com/volunteer/#sthash.4hfePjhL.dpuf

peru2 Peru1 peru3